czwartek, 23 lutego 2017

Długa nieobecność

Niestety długo mnie tutaj nie było, nie podlega dyskusji ,że jest to niedopuszczalne, niestety mając ograniczony dostęp do internetu zostałam częściowo sparaliżowana ;/

Mam nadzieję, że wybaczycie mi tę małą niedyspozycję :). A na "przeprosiny" przygotowałam dla Was wyjątkowy wpis dotyczący cudownej biżuterii , która od jakiegoś czasu podbija serca nie tylko Nas Polek, ale także Naszych koleżanek np. zza oceanu.

O czym mowa? Już wiecie? 

Dla niektórych jest to biżuteria kontrowersyjna chociażby pod kwestią ceny(ceny za choker potrafią osiągać nawet kilkaset złotych!!) , dlaczego dochodzi do kontrowersji?? Jedna z internautek doszła do wniosku ,że wyśmieje tą tzw.(gdzieniegdzie) "psią obrożę" ,wrzucając do internetu posty i zdj choker'a z....SZNURÓWKI, w bardzo szybkim czasie trafiła na odzew, niestety z niezamierzonym efektem, bo  zamiast zrazić kobiety do noszenia takowej biżuterii utworzyła nowy trend( więcej możecie przeczytaj TUTAJ)

Jakby tego mało, popularny w latach 90-tych choker, ma swoje korzenie już w XVIII-wiecznej Francji, gdzie po upadku rządów terroru upadły, młodzi krewni i potomkowie wrogów rewolucji, którzy zostali ścięci na gilotynach, organizowali orgiastyczne przyjęcia, aby wyzbyć się tej zbiorowej traumy(wg ówczesnych gazet „Bals des victimes" (bale ofiar) ) zakładając na siebie szalone bankiety (czyt.chokery) w pewien sposób próbowali radzić sobie z bólem po stracie bliskich,dlatego według pewnych źródeł,wiadomo że młode kobiety podczas takich imprez zawiązywały sobie tasiemki wokół szyi, oddając tym samym hołd swoim pozbawionym głowy przodkom. szalone? dziwne? mroczne? - Ale nie dla mody, która czasami naprawdę lubi zaskakiwać i szokować, dlatego zapewne tamte "bale" przyczyniły się do obecnie znanych Nam chokerów.
A co ze współczesną modą? Czym tak naprawdę są ,bardzo Nam znane i uwielbiane 
CHOKERY??
 Chokery to nic innego jak biżuteria w postaci ozdoby na szyję, która występuję w wielu wariantach do wiązania na szyi lub zapinania jej . Powstają z aksamitek, tasiemek, rzemieni, koronek i wielu innych materiałów, niektóre są subtelne i delikatne jak na przykład ten ponizej:
 ale spotkać się też możemy z ogromnym "przepychem" i "szaleństwem" 
www.polyvore.com
 Ciężko jest zebrać w jednym poście,lub nawet na całym blogu wszystkie możliwe opcje kolorystyczne i wykonawcze chokerów, bo uwierzcie mi że ile ludzi na świecie tyle i pomysłowych chokerów istnieje :) . Jedno jest pewne!! KAŻDY NA PEWNO ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE! Gdyż Choker to nie tylko "modny dodatek" ,ale także świetne uzupełnienie stylizacji codziennej jak i także na specjalne wyjście. Pięknie podkreśla szyję, wysmukla ją i daje naprawdę oszałamiający efekt.

A Wy co sądzicie o tego typu biżuterii? Jakie są Wasze opinie? 
Jesteście"za" czy raczej przeciw?  :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz